על אבן שיש חברון

אבן חברון  היא אבן גירית ומקורה בהרי ירושלים וסביבתה בגוונים בהירים, לבן עד בז'. ניתן לעבדה גם לגוון מבריק המזכיר שיש ולכן מכונה (בטעות) שיש חברון. מצבות רבות בישראל בנויות מאבן חברון או מצבות משולבות באבן חברון. החברון נחשבת לאבן הנפוצה ביותר למצבות ובחלק מבתי העלמין היא אבן יחידה המותרת לבניית מצבה.

יתרונות אבן חברון למצבות

בעלת גוון בהיר, זולה מבין החומרים האחרים למצבות ונוחה לעיבוד.

חסרונות אבן חברון למצבות 

אבן גיר, בלאי גבוה יחסית ובחלוף הזמן דורשת חידוש. רטיבות וקרבה לצמחיה מובילה לפטריות על אבן החברון ולכן מומלץ אחת לתקופה (3-4 חודשים) לנקות בחומר אנטי בקטריאלי.

מחירי מצבות אבן חברון בפתח תקווה

מצבה בודדת
החל מ: 3.700 ₪
מצבה כפולה (על שתי חלקות צמודות)
חל מ: 7.000 ₪
מצבה מכפלה (אחד מעל השני)
החל מ: 4.500 ₪
מצבה בקיר (מצבה בקומות/סנהדרין)
החל מ: 1.350 ₪

על מצבות מאבן גלילית

אבן גלילית (חיפה/ירכאׂ) הוא בעצם סלע דולמיט שחזק ונוקשה מאבן גירית. מקורו באזור חיפה וגליל העליון. על מנת לא לסבך בהבדלים נתייחס לסלע דולמיט הגלילי כאבן. הגלילית מעולה לבניית מצבות ועמידה לשנים ארוכות. גווניה בין חום וקרם לצהוב חם. אבן גלילית מאפשרת אפשרויות עיצוב מאחיד וקווים ישרים ועד עיצובים השומרים על מראה טבעי ופראי.

יתרונות מצבות מאבן גלילית

חוזק ועמידות, תחזוקה מועטה ומחירים נוחים.

חסרונות מצבות מאבן גלילית

על אף חוזקה וחוסנה ברבות השנים מתחוררת מעט ודורשת טיפול, אלא שהוא אינו משמעותי ויש אפילו שאין צורך בטיפול מאחר ומראה הטבעי אינו פוגם בנראות המצבה.

מחירי מצבות אבן גלילית

מצבה בודדתהחל מ: 7.000 ₪
מצבה כפולה (על שתי חלקות צמודות)
חל מ: 13.500 ₪
מצבה מכפלה (אחד מעל השני)
החל מ:  7.000 ₪
מצבה בקיר (מצבה בקומות/סנהדרין)
החל מ: 1.800 ₪

על אבן סלייב 

אבן הסלייב מגיעה בגוונים צהבהב, כתום ואדום ומכאן שמה הנוסף אבן שלהבת (להבה) ומכאן שמה שלהבת. הסלייב מקורה בהרי ירושלים.

יתרונות מצבה מאבן סלייב

אבן סלייב עמידה וחזקה במיוחד וגווניה הופכים כל עיצוב לאמנותי וחם.

חסרונות מצבה מאבן סלייב

חסרונותיה מועטים אם כי יש לקחת בחשבון שמדי תקופה יש לבצע ניקוי.

מחירי מצבות מאבן סלייב

מצבה למנוח/ה יחיד
החל מ 7.300 ₪
מצבה כפולה (זוגית)
חל מ 13.000 ₪
מצבה משפחתית
החל מ 7.700 ₪
מצבה בקיר (מצבה בקומות/סנהדרין)

החל מ 1.900 ₪

על מצבות משולבות סלעים

מצבות משולבות סלעים, רעיון מצוין להנצחת זכר של אדם יקר בצורה ייחודית.למעוניינים במצבה מגרניט, שיש, אבנים שמשולבים בה סלע, סלעים כדאי לדעת מראש שבמצבה מסוג זה עליהם להסתייע בבונה מצבות מקצועי וותיק מסיבה הקריטית הבאה: לא כל סוגי חומרים למצבה נקשרים באפן מיטבי לכל סוגי הסלעים ומצבה שהורכבה מסוגי חומרים למצבה שאינם נקשרים אחד למשנהו לא תחזיק מעמד כפי שמצופה ממצבה איכותית. לכן, כשמבקשים להנציח נפטר בדרך של הקמת מצבה משולבת סלעים יש לבחור בבונה מצבות עליו מקבלים המלצות. ברקת מצבות חברת מצבות מהוותיקות ומוערכות בישראל והיא בונה שנים רבות מצבות משולבות סלעים בעיצובים פשוטים ובעיצובים מורכבים במחיר הזול בישראל למצבות משולבות סלעים.

יתרונות מצבה בשילוב סלעים

יתרון הבולט בבחירה במצבה המשלבת חומרים קלאסיים למצבות כמו גרניט, שיש, אבן חברון, אבן גלילית, אבן סלייב ועוד עם סלעים הוא היכולת לייצר מצבה ייחודית המבטיחה הנצחה ראויה. מצבות סלע עמידות יותר ובחלוף הזמן לא מבחינים בחורים או סדקים קטנים ובלאי הטבעי הופך לחלק טבעי בטקסטורה. מצבות סלעים מתאימות לאקלים הארץ ישראלי, ומתאימות לאנשים מיוחדים, אמנים, לצעיר וצעירה שנגדעו בדמי ימיהם, לאנשי אדמה וטבע ואנשים ששמם או פועלם היה צוק איתן בחייהם. מצבות בשילוב סלעים מתאימות למשפחות שאינן רוצות להזמין מצבה סטנדרטית.

חסרונות למצבה משולבת סלע 

החסרונות במצבות סלעים הוא הצורך בכיתות רגליים בין מסלעה למסלעה על מנת למצוא את הסלע המתאים ביותר לאישיות של הנפטר/ת. מחיר מצבות סלעים לרוב עולה על מחירן של מצבות סטנדרטיות. בהרבה מצבות משולבות סלעים משלבים גינה ואז מתפתח הצורך בטיפול בגינה - הפתרון הוא מערכת השקיה ובעיקר צמחים עמידים למזג האוויר הישראלי החם.

מחירי מצבות בשילוב סלעים

מצבה למנוח/ה יחידהחל מ: 5.500 ₪
מצבה כפולה (זוגית)חל מ: 11.000 ₪
מצבה משפחתיתהחל מ: 7.500 ₪
מצבה קיר/סנהדרין מסלעהחל מ: 3.000 ₪

על אבנים וחומרים למצבות קיר

מצבות קיר אחידות במידותיהן אבל לא במראה. מעבר קצר בין אתרי יצרני מצבות מוביל למסקנה שכל אחד מהם ממליץ על סוג אבן אחרת כזו המתאימה למצבות קיר, אבל האמת שמצבות קיר טובות נבנות מכל סוגי החומרים למצבות ממש כמו קבורת שדה. אם כן חומרי מצבות קיר הנפוצים הם גרניט, שיש, אבן חברון, אבן גלילית, אבנים נוספות, ואף סלעים שעוברים עיבוד מסוים על מנת ליישרם בחזית.

חומרים מומלצים למצבות קיר

חומרים המומלצים למצבות קיר כאמור: אבן גרניט, שיש טורקי, אבן חברון, אבן גלילית, וסלעים מיושרים אם כי אנו ממליצים להותיר את אופציית הסלעים (המיושרים) לסוף הרשימה של חומרים המתאימים למצבות קיר.

מחירי מצבות קיר (סנהדרין)

מצבה קיר פשוטההחל מ 1.400 ₪
מצבה קיר מושקעתחל מ 2.000 ₪

למחירון מצבות פתח תקווה המלא לחצו כאן

להזמנות 050-5955722

לקבלת ייעוץ חינמי והצעת מחיר הוגנת לחצו כאן


מצבות פתח תקווה 

על מנת לספק את השירות המיטבי במהירות ויעילות ולהיות זמינים לכל בקשה אנו עובדים עם בוני מצבות נוספים:

מצבות ברקת מבוני מצבות הותיקים ומוערכים בישראל בונה מצבות איכותיות בעיצובים מותאמים אישית ומכל סוגי החומרים לבניית מצבות איכותיות | לקבלת הצעת מחיר אטרקטיבית ממצבות ברקת לחצו כאן

מצבות מצדה חברת מצבות העובדת עמנו בשיתוף פעולה קבוע ומתמחה בכל סוגי המצבות. מצבות מצדה ידועה כחברת מצבות המהירה בארץ בהקמת מצבות קבורה ולעיתים מקימה המצבה מהיום להיום. לראות דוגמאות באלבומי מצבות מצדה לחצו כאן | לקבלת הצעת מחיר ממצבות מצדה לחצו כאן

מצבות רעננה לזקוקים למצבות איכותיות ברעננה אנו ממליצים על מצבות רעננה העובדת עמנו בשיתוף פעולה פורה כבר עשרות שנים ומספקת שירותי בנייה ושיפוץ מצבות, חידוש כיתוב על מצבות וניקוי ותחזוקת מצבות בבתי העלמין כפר נחמן החדש ובית עלמין קלאוזנר הישן ברעננה וקוצרת שבחים מקיר לקיר ללא הרף מתושבי רעננה המחפשים שירותי מצבות מכל הסוגים, במחירים הוגנים ואחריות ארוכת שנים.

מצבות קיר חברת מצבות היחידה בארץ שעוסקת אך ורק בבניית מצבות קיר מכל סוגי החומרים המשמשים לבניית מצבות קיר, במגוון רחב של עיצובים | לייעוץ והצעת מחיר ממצבות קיר לחצו כאן
זקוקים למצבה בפתח תקווה? לייעוץ חינמי מבונה מצבות מקצועי לחצו כאן ומלאו טופס


קישורים חשובים למשפחות נפטרים בפתח תקווה:

מוקד פינוי נפטרים חינם 0120✱

מודעות אבל חינם ומודעות בתשלום בעיתונים

רבנות, מועצה דתית וחברה קדישא פתח תקווה

איתור קברים בפתח תקווה

הוצאת רישיון קבורה - נפת פתח תקווה

דוגמאות למצבות מכל הסוגים

הזמנת שירותי מצבה בפתח תקווה, אם המושבות, הדר גנים - עמישב, קיבוץ עינת, ראש העין, אלעד, יהוד מונוסון


גלריה תמונות של מצבות מכל הסוגים להשראה

אתרי מצבות פתח תקווה: 

על מנת לספק מידע ממוקד לבית עלמין בו נקבר יקירכם הקמנו אתרי מצבה ייעודיים לכל בית עלמין בו אנו מספקים שירותי מצבות:

מצבות סגולה

מצבות ירקון

מצבות אם המושבות

מצבות הדר גנים - עמישב

מצבות כפר סירקין 

מצבות ראש העין 

מצבות קיבוץ עינת

 מצבות אלעד 

מצבות יהוד-מונוסון

אם אתם מעוניינים לבחון אופציות נוספות:

למצבות במרכז פנו למצבות מצדה ולמצבות ברקת.

למצבות ברעננה אנו ממליצים על מצבות רעננה

למצבות במודיעין פנו למצבות במודיעין

למצבות באריאל פנו למצבות אריאל

למצבות קיר פנו ל"מצבות קיר"

אם לא מצאתם את בונה מצבות שחיפשתם מומלץ לחפש באינדקס מצבות הישראלי שם מוצאים את 50 בוני המצבות האיכותיים והוגנים בארץ.

גילוי נאות:

אנו עובדים בשת"פ עם חברות המצבות ברשימה זו - כולם בוני מצבות מהשורה הראשונה עם 25 - 30 שנות וותק ויותר ויספקו לכם עבודה מקצועית ואיכותית, מחירים הוגנים ושירות ללא דופי.לייעוץ והצעת מחיר לחצו כאן והשאירו פרטים

על מצבות פתח תקווה | קטלוג מצבות | משפטים ופסוקים למצבות | על חומרים למצבות | תשובות לשאלות הנפוצות | מצבות קיר | מחירון מצבות | הצעות מחיר | מוקד פינוי נפטרים | בית עלמין סגולה | בית עלמין ירקון | חברה קדישא פ"ת | מודעות אבל חינם ומודעות בתשלום בעיתונים | הוצאת רישיון קבורה בפ"ת | איתור קברים על פי שם הנפטר | עיריית פתח תקווה | אודות פתח תקווה  | צור קשר

| מצבות פתח תקווה |